Yeni Fikirler Yeni İşler 2013 devam ediyor

0
784

Odtü Teknokent in her yıl düzenlediği yeni fikirler yeni işler 2013 yılında da devam ediyor. Yfyi 2013 başvuruları 18 şubat 19 nisan arasında yapılacak. YFY Türkiye’nin en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik yarışmasıdır.2005 yılından beri genç girişimcilere destek verrmektedirler. Yeni Fikiler Yeni İşler, sadece yarışma sonucunda değil yarışma süresince ve yarışma sonrasında da sunduğu destekler ile yarışmaya dahil olan herkesin girişimcilik konusundaki yetenek ve imkanlarını geliştirmek için katkı sunmaktadır. Yarışmadan sonra profosyonel detesk almanız gerçekten bu yarışmayı özel kılıyor.

YFYİ yarışma şartları

Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması için başvuruda bulunacak kişilerin aşağıdaki koşulları sağlaması gerekmektedir:

  • Lisans/Yüksek Lisans/Doktora öğrencisi olan veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş olan herkes başvurabilir.
  • Takımların belirlenmesi sonrasında tek sorumlu takım lideridir.
  • Kategorilerde birinciliğe ulaşan takımların ödüllerini alabilmesi için şirket kurmaları gerekir.
  • Yarışmacıların her kategoriden sadece 1 projelesi 2. Aşamaya geçmeye hak kazanır.
  • Yarışmacıların 1 yıldan daha eski olan herhangi bir teknoloji tabanlı şirket ile ortaklıklarının olmaması gerekir.

YFYİ yarışımasında 1. olmanız halinde KOÇ bünyesinde çalışan deneyimli iş adamları tarafından akıl hocalığı yapılmaktadır. Ayrıca KOSGEB ten 250.000 TL ye kadar girişim desteği alınıyor.

Motivasyon Ödülü

İlk aşamadan 2. Aşamaya geçtikten sonra iş planlarını teslim eden her takıma 1.000 TL büyüklüğünde ödül verilmektedir. Bu destek ile yarışmacıların diğer aşamalar için bazı harcamalar yapabilmeleri ve süreç içerisindeki motivasyonlarının yüksek tutulması sağlanmaktadır.