Telefon İçin Kredi Veren Bankalar 2019

0
518

Telefon kredisi veren bankalar, telefon satışlarında kredi kartına taksit uygulamasının 01 Şubat 2014 tarihi itibariyle kaldırılmasıyla büyük önem kazanmıştır. Teknolojinin hızla gelişip, her geçen gün yeni ve yüksek modelli telefonların piyasaya çıkmasıyla teknoloji mağazası sahipleri ve telefon firmaları müşterilerini kaybetmemek için bankalarla telefon kredisi veya ihtiyaç kredisi vermeleri konusunda anlaşma yapmıştır.  

İlginizi Çekebilir: SMS ile Kredi Veren Bankalar

Telefon İçin Krediye Nasıl Başvurulur?

Telefon kredisi başvurusu için bankalarla kredi anlaşması olan teknoloji mağazası veya telefon mağazasına gidilerek telefon seçimi yapılır. Alışveriş esnasında ilgili bankaya sms gönderilerek kredi talebinde bulunulur. Banka tarafından müşterinin kredi notu incelemesi yapıldıktan sonra krediye onay verilir.

Telefon İçin Kredi Kimler Alabilir?

Telefon kredisi alabilmek için aşağıdaki şartlara sahip olmak yeterlidir.

 • Faturalı hat sahibinin, hattını 6 ay kadar kullanılmış olması gerekmektedir.
 • Fatura ödemelerinin düzenli ve fatura tarihi geçmeden gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

Telefon İçin Kredi Veren Mağazalar

Bankalarla telefon kredisi anlaşması olan Teknosa, Vatan Bilgisayar ve Mediamarkt gibi teknoloji mağazalarının herhangi bir şubesine T.C kimlik belgesi ile gidilmesi halinde alışveriş sırasında kredi başvurusu yapabilmek mümkündür.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

İlginizi Çekebilir: 

Ing Bank Kredi

Ing Bank telefon kredisi, Teknosa ve Samsung mağazalarında taksitle alışveriş yapmak isteyen müşterilere sunulmaktadır. Banka Teknosa ile yaptığı anlaşmadan yararlanmak isteyen müşterilerden masraf ve komisyon ücreti almamaktadır. En düşük limit 500 TL, en yüksek limit 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Cep telefonu alımları, fiyatı 3.500 TL’ye kadar olan alışverişlerde en fazla 12 ay, 3.500 TL’nin üzerindeki alışverişlerde ise 6 ay ile sınırlıdır. Kredi başvurusu için banka şubelerine gitmeksizin sms ile veya Teknosa mağazalarına ve internet sitesine başvuru yapmak mümkündür. 

Başvuru İçin;

 • Teknosa mağazalarında alışveriş esnasında, TEKNOSA yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numarası 2229’a SMS gönderimi yapılmaktadır. 
 • Başvuru onayı cep telefonuna SMS ile geldikten sonra Teknosa mağazalarındaki ING Bank Hizmet Noktası’ndan kimlik bilgileri doğrulatılarak kredi kullanıma hazır hale gelmektedir. 
 • Kredi taksitleri ING Mobil’den, İnternet Şubesi’nden veya ATM’lerden ödenebilmektedir.

Anlaşmalı Samsung mağazalarından ise 60 aya varan vade seçenekleriyle taksitli kredi kullanabilmek mümkündür. Alınan ürünler içerisinde tablet veya fiyatı 3.500 TL üzeri olan cep telefonu bulunuyor ise kredi vade sayısı 6, bilgisayar veya fiyatı 3.500 TL’ye kadar olan cep telefonu bulunuyor ise kredi vade sayısı 12 ay ile sınırlıdır. Kredi kullanımı alt limiti 750 TL olup, üst limit ise 15.000 TL’ye kadardır. Kredi kullanım ücreti ve hayat sigortası talep edilmemektedir. Kredi faiz oranı, vade seçeneklerine göre %1.79-%1.84 arası değişmektedir.

Başvuru için;

 • Samsung mağazalarında: SAMSUNGING yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numarası 2229’a SMS gönderilmektedir. 
 • Başvuru onayı cep telefonuna SMS ile geldikten sonra Samsung mağazalarındaki ING Bank Hizmet Noktası’nda kimlik doğrulatılarak, alışveriş tutarı hemen ödenebilmektedir.
 • Kredi taksit tutarları ING Mobil’den, İnternet Şubesi’nden veya ATM’lerden ödenebilmektedir.

Fiba Bank Kredi

Fiba bank telefon kredisi kampanyası Vatan Bilgisayar ile yapılacak alışverişlerde geçerlidir. Vatan Bilgisayar müşterilerine peşin fiyatına taksitle alışveriş imkânı sunmaktadır. Mağaza alışverişi sırasında, VATAN yazıp boşluk bırakılarak T.C. kimlik numarasının 3422’ye SMS gönderilmesiyle ilgili krediden 12 ay vade ile faydalanmak mümkündür.

Denizbank Kredi

Denizbank telefon kredisi kampanyası Mediamarkt’dan yapılacak alışverişlerde kullanılabilmektedir. Kampanya koşulları aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Ürün fiyatı 3.500 TL’nin altında olan cep telefonlarında aylık vade süresi 12 aydır, ürün fiyatı 3.500 TL üzeri telefonlarda ise aylık vade süresi 6 aydır.
 • Kredi alt limiti 500 TL – üst limiti 15.000 TL’dir. Sadece ürün bedeli kadar kredi tutarı kullandırılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi

Yapı Kredi telefon kredisi Samsung telefon firmasından veya Teknosa mağazalarından alışveriş yapılması halinde kullanılabilmektedir.

Samsung ile yapılan anlaşma gereği, fiyatı 3.500 TL’nin üzerinde olan cep telefonları için kullandırılacak kredinin vade süresi 6 ay, 3.500 TL’nin altında olan cep telefonları için vade süresi 12 aydır. Aylık faiz oranı %1.99’dan başlamaktadır. Mağazada bulunan tablet, bilgisayar gibi diğer ürünler için 60 aya varan vade seçeneği sunulabilmektedir.

Başvuru için;

 • Samsung kampanyasına shop.samsung.com adresinden başvuru yapılabilmektedir. 
 • En düşük başvuru tutarı 750 TL ve en yüksek başvuru tutarı 15.000 TL’dir.

Yapı Kredi Bankası’nın Teknosa ile yapmış olduğu anlaşma www.teknosa.com ’dan yapılacak olan alışverişlerde geçerlidir. 500 TL ile 15.000 TL arasında yapılacak olan alışverişlerde, 60 aya varan vade seçenekleri ile ürün masrafsız satın alınabilmektedir. Tablet veya tutarı 3.500 TL’nin üzerinde olan cep telefonları alışverişlerinde sunulan vade seçeneği en fazla 6 ay olup, bilgisayar ya da tutarı 3.500 TL’nin altında olan cep telefonları alışverişlerinde ise en fazla 12 aydır. Cep telefonu haricindeki diğer ürünlerde ise maksimum 60 ay vade süresi uygulanmaktadır. Krediye başvuru için alt limit 500 TL, üst limit ise 15.000 TL tutarındadır. Telefon kredisi faiz oranı %1.99 olarak uygulanmaktadır.

Başvuru için;

 • www.teknosa.com internet sitesi adresinden başvuru yapılabilmektedir.
 • Başvurunun onaylanması durumunda kredi hemen kullanılabilmektedir. 

Akbank Kredi

Akbank telefon kredisi ile uygun fiyatlarda telefon satın almak ve 12 aya varan taksit seçeneklerinden faydalanılabilmek mümkündür. Kampanya akbank.genpa.com.tr adresinde yapılan telefon alışverişlerinde geçerlidir. Ürünün ücreti yalnızca bireysel ihtiyaç kredisi ile ödenebilmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi limitleri en düşük 750 TL ve en yüksek 15.000 TL’dir. Kargo takibi Genpa firması sorumluluğundadır. Akbank ve Genpa Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. kampanya içeriğini ve süresini değiştirme hakkına sahiptir. Başvuru Akbank Direkt Mobil’e giriş yapılarak Kampanyalar bölümünden yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Kredi

Garanti Bankası telefon kredisi kampanyası satın alınacak Apple ürünlerinde uygulanmaktadır. Garanti Bankasının Apple ürünlerinde geçerli olan kredisinin uygulandığı mağazalar; Lydia, Troy, Pupa ve Gürgençler’dir. Kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 15.000 TL’dir. Kredi vadesi 3-48 ay aralığında seçilebilmektedir. Alışverişlerde herhangi bir kredi masrafı ya da gelir belgesi talep edilmemektedir. Kredinin faiz oranı tüm vade seçeneklerinde 1,59% oranındadır. Kampanyadan sadece Garanti Bankası bireysel müşterileri yararlanabilmektedir. 

Başvuru için;

 • Banka müşterileri Garanti Cep, GarantiOne ya da Garanti İnternet sistemlerinden kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.
 • Mağazalardaki ürün görsellerinde bulunan QR kod ile de kredi başvurusu yapılabilmek mümkündür.
 • Başvuru esnasında önce kredi tutarı ve vade seçilir. Daha sonra “Promosyon kodu kullanmak istiyorum” seçeneğine girilir. Açılan kısma büyük harflerle “APPLE” yazılır.
 • Kredi başvurusuna olumlu yanıt aldıktan sonra kredi belgeleri, kullanılan sistem üzerinden onaylanarak talep edilen kredi tutarının hesaba aktarılması sağlanılır.

Bankalardan Cep Telefonu Kredisi Alamayanlar

Cep telefonu kredisi veren bankalardan başvurusuna olumsuz yanıt alanlar için GSM operatörlerinin telefon kampanyalarından faydalanmak mümkündür. Faturalarını zamanında ödeyen, ilgili gsm operatörüne borcu olmayan kullanıcılar bankaların telefon kredisini kullanmaksızın Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi operatörlerin mağazalarına giderek cep telefonu satın alabilmektedirler. Operatörler üzerinden alınan cep telefonlarında cep telefonunun tutarı konuşulan tarife üzerine yansıtılır ve telefon faturası öderken cep telefonunun taksitleri de ödeme kapsamına alınır.