Hibe desteğiyle 400 hindiden oluşan çiftlik kurdu

0
925

Ev hanımı Hacer Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hibe desteği aracılığıyla Adıyaman’da 400 hindiden oluşan bir çiftlik kurarak iş hayatına adım attı, hem iş sahibi hem de işveren oldu.

Tarım alanında istihdamın artması ve hayvancılığın gelişmesi amacıyla geçen yıl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan Genç Çiftçi Projesi, gençleri hayalleriyle buluşturuyor.

Küçük yaşlardan beri tabiatı ve hayvanları çok sevdiğini söyleyen Yıldırım, çocukluk hayalini gerçekleştirerek, iki kişiye de istihdam sağladı.

Hedefinin küçükbaş çiftliği kurmak olduğunu ancak deneyim sahibi olmak için hindi çiftliği kurarak işe başladığını ifade eden Yıldırım, köyde yaşadığı için çiftliğe çok kısa sürede uyum sağladığını, evde sürekli tavuk, ördek ve hindi yetiştirdikleri için bu işe pek yabancı olmadığını belirtti.

Daha büyük çiftlikler kurarak yüzlerce ev kadının iş sahibi yapmak istediğini ifade eden Yıldırım, “Şu anda kurduğum çiftlikte iki kişiye istihdam sağladım. İş kurmak ve geleceklerini tayin etmek isteyen genç kızlara tavsiye ediyorum.” dedi.