Gediz Üniversitesi’nden girişimcilere ücretsiz eğitim

1086

Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (GESEM), “Girişimcilik Proje Destek Programı” kapsamında yıl sonuna kadar bin 750 kişi ücretsiz eğitime alınacak.

İşsizlere kurs süresince günlük 20 TL harçlığın verildiği, ayrıca SGK primlerinin de ödendiği eğitim başlar başlamaz yine yoğun ilgi gördü. Gelenlerin büyük bölümünü önceki yıllardaki gibi kadınlar oluşturdu. Çoğunluğu kadın kursiyerler, girişimcilik, yaratıcılık, iş geliştirme, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, iş planlama ve finans konularında ders görüyor. Başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak. Bu belgeyle İş-Kur’a gidenler, KOSGEB hibesiyle hayallerini süsleyen işyerini açma şansı yakalayacak. “Girişimcilik Proje Destek Programına katılmak isteyenlerin, Gediz Üniversitesi Çankaya Yerleşkesi’ne başvurması gerekiyor. GESEM’in (0232) 355 00 15 numaralı telefonundan da bilgi alınabilir.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, bu eğitimi bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ve kapsamını her sene genişlettiklerini açıkladı. Prof. Dr. Çevik, ülkemizin daha çok girişimciye ihtiyacı bulunduğuna işaret etti.